Protez Saç
  Protez Saç Bantları

Ana Sayfa 

Hakkımızda 

Protez Saç Nedir ? 

Protez Saç Bantları

Protez Saç Yapıştırıcıları

Kopya Saç Sistemi

Öncesi & Sonrası  

Franchising  

Biz Değil Onlar Söylüyor

İletişim 


Protez Saç Yapıştırıcıları ve Protez Saç Bantları

Saç Dünyası & rs Dünya Saç Merkezi

Protez Saç Yapıştırıcıları

.....Siz değerli protez saç kullanıcılarına protez saç yapıştırıcıları ile özellikleri hakkındaki bilgileri ve Dünyadaki son gelişmeleri sizler için takip etmeyi ve sizleri bu gelişmelerden haberdar edip bu yenilikleri sizlere sunmayı kendisine misyon edinmiştir.Siz, Protez saç kullanıcılarına çok büyük fayda ve avantaj sağlayacağını düşündüğümüz protez saç yapıştırıcıları ve bilgilerini en yeni ürünleri bu sayfada bulacaksınızProtez Saç uygulamasında ve Protez Saç Bakımlarında Devrim Yaratacak gelişme, yine her zamanki gibi Saç Dünyası‘ndan…  Supper Astronot Tape


Protez Saç Yapıştırıcıları Çeşitleri ve Detay Açıklamaları

Protez Saç Yapıştırıcıları ( Protez Saç Tutturucuları )


      Protez saç’ta (Uygulama, Bakım vs.) en önemli unsurlardan bir tane si de yapıştırıcılardır. Şu an itibariyle gerek Ülkemizde gerek yurt dışında (Gelişmiş ülkelerde dahil) en çok kullanılan yapıştırıcı türü Mavi Bant (LACE FRONT SUPORT TAPE), Mavi Delikli Bant veya Beyaz bantlardır. Bu yapıştırıcılar gerçekten çok güçlü yapıştırıcılar olmakla birlikte, Protez saç uygulaması yapılmış kişileri (Protez Saç Kullanıcılarını) çok üzen, kızdıran hatta sırf bu yapıştırıcılar yüzünden protez saç kullanmaktan vazgeçen bir çok insan vardır. Bu yapıştırıcıların en kötü yanı kısa ömürlü (1 Hafta) ve akıcı özelliğinin olmasıdır. En az bir hafta en fazla on günde bir kere mutlaka yenilenmelidir. Bu yapıştırıcılar uygulandığı günden itibaren bir hafta sonra akmaya başlar ve insanı rahatsız edecek şekilde kaşıntıya neden olabilir. Kaşımak zorunda olduğunuz yerlerde tahriş ve yara oluşması muhtemeldir. Ayrıca yapıştırıcı akıntıları istemesenizde protez saç’ınıza bulaşır ve saç çok zor taranmakla birlikte, saçınıza istediğiniz şekli verebilmekte zorlanırsınız. Bu akıntılar protez saç’ınıza da  ciddi zararlar verir. Saç tellerinin çok çabuk kopması,dökülmesi ve bant atıklarının temizlenmesinde kullanılan kimyasalın protez saç’ın alt yapısının yıpratması gibi. Zaten bu durumu profesyonel protez saç kullanıcıları çok iyi bilirler fakat pek fazla alternatifleri olmadığını,mecbur olduklarını zannettiklerinden dolayı bu bantları kullanırlar. Ve sürekli olarak bir arayış içerisindedirler. Saç Dünyası sizlerin bu arayışına son noktayı koydu.

Saç Dünyası ve Dünya Saç Merkezi

      Protez Saç Kullanımında, Uygulamasında ve Bakımında Devrim Yaratacak Gelişme.

      Süper Astronot Bant (Super Astronot Tape): Protez saç kullananları çok sevindirecek yeni bir yapıştırıcı geliştirildi. Super Astronot Tape (Süper Astronot Bant). Bu bant’ın diğer tüm bant ve yapıştırıcılara göre en büyük özelliği ve avantajı kesinlikle akma yapmaması, minumum ömrünün bir ay oluşu  ve Süper Astronot Bant’ın diğer bir özelliği ise, çok kuvvetli tutuşu (Basınca Dayanıklı) minumum bir aylık kullanım süresi zarfında istediğiniz zaman ve istediğiniz kadar protez saç’ı kafanızdan çıkartıp bantlarını değiştirmeye gerek duymadan tekrar uygulamanızı yapabilmenizdir. Bu mucizevi bant’ın diğer avantajı ise, Protez Saç’ı kafanızdan çıkarttığınızda kafanızda en ufak bir bant atığının kalmaması, diğer yapıştırıcılarda olduğu gibi protez saç’ı kafanızdan çıkarttığınızda uzun bir zaman kafanızı bant atıklarından temizlemeye uğraşmamanızdır. Bir aylık veya daha fazla kullanımdan sonra protez saç’ınıza yapacağınız genel bakımda son derece basitleşecek, kılınır veya diğer temizleyici maddelere hemen hemen hiç ihtiyaç duymayacaksınız. Bu mucizevi yapıştırıcıya (Süper Astronot Bant) sahip olabilmeniz için www.dunyasacmerkezi.com , www.protezsac.com.tr veya  www.aprotezsac.com adreslerinin iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Protez Saç Süper Astronot Bant

Mavi Bant  ( LACE FRONT SUPPORT TAPE ) : Çok kuvvetli yapıştırıcı özelliğe sahiptir.Terlemeden,sudan ve cildin yağlanmasından hiç etkilenmeden güçlü tutma özelliğini sürdürür.Fakat yüksek ısı bant’ın kullanım ömrünü kısaltır.Maksimum kullanım ömrü 10 gündür.Uygulamadan  bir hafta sonra akmaya başlar,akıntıyla birlikte kaşıntı, kaşıntı akabilinde tahriş ve protez  saça bulaşmasıyla birlikte saçı tarama zorluğu , saça şekil verme zorluğu , protez saçın yıpranmasına ve  ömrünün kısalmasına neden olabilir..Protez Saç uygulamasında ( Bakımında ) Mavi Bant’ı tercih edenler haftada bir defa bakım yapmaları veya yaptırmaları gereklidir.Gerek hijyen,gerek  protez saçın ömrünün uzatılması anlamında çok önem arz eder.

Protez Saç Mavi Bantlar

Mavi Bant (Yarım Ay): Mavi Bant (LACE FRONT SUPPORT TAPE) ‘ın  yarım ay şeklinde oluşudur. Protez saç bakımında ön ve arka bölümlere (Kavisli yerler için) uygulamada daha kolay olsun diye yarım ay şeklinde üretilmiştir. Fakat, çoğu zaman bu kavisler protez saç kavisleriyle örtüşmez ve makasla kavis verilmek zorunda kalınır. Zaten dar olan bant kavis vermek için kesildiğinde iyice darlaşır ve düz mavi bant’a oranla tutuş özelliği daha’da zayıflar. Profesyonel protez saç kullanıcıları bu bant’ı pek kullanmazlar. Bu bant’ın düz mavi bantla arasındaki tek farkı kavisli (Yarım Ay Şeklinde) oluşudur.

Protez Saç Mavi Bant

Mavi Delikli Bant: Mavi Delikli Bant, Mavi bant (LACE FRONT SUPPORT TAPE) ile hemen hemen aynı özelliğe sahiptir.İki yapıştırıcı bant arasındaki fark sadece ve sadece görünümleri, kombine olması ve delikli olmasıdır.Ayrıca bu bant’ın delikli olması kullanıcısına negatif veya pozitif bir etkide bulunmaz. Neticede, bu yapıştırıcının aynı mavi bantta olduğu gibi akması, kaşıntı yapması, kafada tahrişe yol açması, protez saça’da bulaşması nedeniyle tarama ve saça şekil verme zorluğu ve protez saçın yıpranmasına sebebiyet verme özelliği düz mavi bantla eşdeğerdedir.

Protez Saç Delikli Bantlar

Beyaz  Bant: Mavi Bant ve Mavi delikli bantla aynı özelliklere sahiptir. Tek özelliği renginin beyaz oluşudur.Uygulamadan bir hafta sonra akmaya başlar, akması münasebetiyle bakım zamanını geçirdiğinizde kaşıntı ve akabilinde cildinizde tahrişe yol açar. Maksimum 10  gün’den sonra yenilemeniz veya protez saç’ınıza bakım yaptırmanız gerekir.

Protez Saç Beyaz Bantlar

Beyaz Bant (Yarım Ay): Düz beyaz bantla aynı özelliklere sahiptir. Protez saç’taki kavisli yerlere (Protez Saç’ın ön ve arka kavisler) daha rahat uygulanabilmesi için üretilmiştir. Fakat her protez saçın kavisleri aynı ölçülerde olmadığı için çoğu zaman bant’ı koyarken kesmek zorunda kalacaksınızdır. Bu bant’ın iki ucu, düz beyaz bant’a oranla daha dar oluşu ve kavisler tam tutmadığı zaman kesmek zorunda kalacağınızdan oldukça daralacaktır. Düz beyaz bantla arasındaki tek fark yarım ay (Kavisli, Görünüm) oluşudur.

Protez Saç Yarım Ay Beyaz Bant

Beyaz Rulo Bant : Düz ve Yarım ay Beyaz Bant’ın rulo halindeki durumudur.Tüm özellikleri, Kesik beyaz bant , kesik mavi bant ve mavi delikli bant’la aynıdır.Protez saç bakımlarını kendileri yapanlar tarafından bu bant pek tercih edilmez.Tercih edilmemesinin önemli nedeni ise,bu bant’ın tek tarafında koruyucu yağlı kağıt’ın olması ve bant’ı keserken makasa, ele yapışması ve tek tarafında koruyucu kağıt olmaması nedeniyle el ile istenildiği gibi tutulup protez’e  yerleştirilememesidir.

Protez Saç Rulo Düz Beyaz Bant

Sarı Bant: Cildi tutuşu çok zayıftır.Suyu, sıcağı,Terlemeyi hiç sevmez.Bu bant genelde firmalar tarafından demo çalışmalarında kullanılır. Hemen hemen hiçbir protez saç kullanıcısı ve protez saç firması bu bant’ı müşterisinde bakım amaçlı kullanmaz.

Protez Saç Sarı Bantlar

Pembe Bant : Bu bant türü sıvı ( Likit ) yapıştırıcılar  ( Hair Bound , Ultra Hould vs. ) ile birlikte kullanmak amacıyla üretilmiştir. Pembe bant protez saç’ın çevresine yapıştırılıp , bu bant’ın üzerine likit yapıştırıcılar sürülerek kafanın saçlı olan bölümüne tuturulur.Bakım zamanı geldiğinde protez saç’ınızın çevresine uyguladığınız bant’ı sökerek atar ve yenisini uygularsınız.Pembe bant protez saç ünitesini çok sağlam olarak tutar,fakat cildinizi ve protez saçınızın file olan kısmını hiç tutmaz.Bu bant’ın üzerine likit yapıştırıcılar sürmeden kullanmanız mümkün değildir.Hair Bound , Ultra Hould vs. tarzı likit yapıştırıcılar direkt olarak protez saç’ın çevresine uygulanamayacağı için pembe bantla birlikte kullanılır.Şayet , yukarıda belirtilen likit yapıştırıcıları pembe bant kullanmadan direkt olarak protez saç ünitenize uygulamaya kalkarsanız üniteniz çok ciddi zarar görebilir ve hatta kullanılamaz duruma düşebilir.

Protez Saç Pembe Bantlar

Pembe Bant (Yarım Ay): Düz pembe bant’la aynı özelliklere sahiptir. Likit yapıştırıcılar için üretilmiş olup, Düz pembe bantla arasındaki tek farkı yarım ay şeklinde oluşudur. Protez saç ünitesinin kavisli kısımlarına daha rahat, kesmeye gerek kalmadan uygulanabileceği düşünülerek üretilmiştir. Fakat bu kavisler genelde protez saç’ın kavisleri ile örtüşmez ve bu bandı da makasla düzeltmek, kesmek zorunda kalırsınız.Düz pembe bant’a oranla daha dardır.

Protez Saç Pembe Yarım Ay Bantlar

Ultra Hold: Likit (Sıvı) yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcı türünün en büyük özelliği akıntı yapmamasıdır. Fakat  mavi bant, mavi delikli bant vb. gibi sağlam tutma özelliğine sahip değildir. Sağlam tutma özelliğine sahip olmadığından ve maksimum ömrü üç veya dört gün oluşundan dolayı, profesyonel protez saç kullanıcıları bakımlarında bu yapıştırıcı türünü pek tercih etmezler.

Protez Saç Ultra Hold

Hair Bond : Likit ( Sıvı ) Kemik yapıştırıcılardır.Protez saç’ın çevresine pembe bant uygulandıktan sonra bant’ın üzerine bu sıvı kemik yapıştırıcı sürülür ve yandaki saçlarımızın üzerine cilde deymeyecek şekilde kafaya monte edilir. Bu yapıştırıcı kesinlikle kafa derisine temas ettirilmemesi gerekmektedir.Japon yapıştırıcıya çok benzer fakat Japon yapıştırıcı değildir.Protez saç’ın ön tarafına ise ( Alın Kısmına ) diğer tercih edilen bantlar ( Mavi , mavi delikli vs.) uygulanır.Bu sistemin pek tercih edilmemesinin nedenleri ise ;

    • Protezinizi direkt cilde değilde,yandaki saçlarınıza tutturulması, Cildinizle protez saçınız arasında hissedilir derecede boşluk kalması ve gergin olmaması.
    • Likit yapıştırıcının katı özelliğinden dolayı kafanızda rahatsızlık yaratması.
    • Ön ve şakak kısımlarda saç olmadığı için bu kısımlara mecburen akan bant kullanılması.
    • Bu sistemde Protez Saç Bakımını kendinizin yapamaması.
    • İstediğinizde Protez Saç’ı kafanızdan çıkartamamanız.

Protez Saç Hair Bond


Saç Dünyası & rs  Dünya Saç Merkezi Tarafından yapılmış
Birkaç Saç Uygulaması Görsel Resimleri

Protez Saç Uygulama Öncesi ve Sonrası
Protez Saç Uygulama Öncesi ve Sonrası

Protezsac.com.tr adresinde yayınlamış olduğumuz tüm yazı ve görsel resimler Saç Dünyası & rs  Dünya Saç Merkezi’ne aittir. Bu yazı ve görsellerin lisansı Saç Dünyası’na ait olup, Hiçbir kişi yada kurum tarafından izin alınmadan yayınlanamaz, Müsaade alınmadan kullanılan yazı ve görseller yayın yapan kurum yada kişiler hakkında kanuni haklarımızın saklı bulunduğunu belirtiriz.
2010 ©  Saç Dünyası - İSTANBUL - Her haklı saklıdır.
protez saç saç ekimi sitemap xml